Behandelfase

Het doel van de behandeling is de totale uitschakeling van de Arterio-veneuze malformatie (AVM) om een bloeding te voorkomen of klachten te verminderen/tot stilstand te brengen. Houd er rekening mee dat een behandeling in sommige gevallen niet in één keer volledig kan zijn.

Om het doel te bereiken zijn er verschillende behandeltechnieken. De keuze van de juiste behandeling is "maatwerk" waarover het behandelteam van neurochirurgen, neurologen, neuroradiologen en radiotherapeuten moet beslissen. Vooraf is nooit met zekerheid te zeggen of de behandeling zal slagen.

Complicaties

Elke behandeling heeft risico op complicaties. Het is belangrijk dat de voor- en nadelen van elke behandelvorm tegen elkaar worden afgewogen, en vergeleken met de kans op het krijgen van een bloeding als u niet behandeld wordt. 

Operatie

Het doel van een operatie is om de vaatafwijking in zijn geheel te verwijderen. Dit doet de chirurg via een botluik in de schedel met behulp van de operatiemicroscoop.
Het risico van een operatie is dat de hersenen rond het AVM beschadigd raken. Dit kan leiden tot neurologische uitval, zoals verlammingsverschijnselen.

Behandeling via de slagader (embolisatie)

Via de liesslagader wordt een slangetje opgeschoven naar de vaatafwijking. Het AVM wordt dichtgelijmd met lijm en/of opgevuld met platina spiraaltjes (coils). Deze behandeling gebeurt onder narcose.
Het risico van deze behandeling is dat er een bloedpropje in een bloedvat in de hersenen komt waarbij een gedeelte van de hersenen geen bloed meer krijgt. Daardoor kan er neurologische uitval ontstaan. Een ander risico is dat er een bloeding optreedt.

Voor deze behandeling werken wij samen met het Radboudumc Nijmegen.

Stereotactische bestraling (Gamma-knife)

Bij bestraling worden er dunne bundels stralen op het AVM gericht. De AVM ligt precies op de plaats waar alle stralen elkaar kruisen. Het is een eenmalige bestraling. Daarna gaan de vaatjes heel langzaam dicht, dit duurt enkele jaren. Na 2 tot 4 jaar kan het resultaat van de bestraling worden gemeten. De Gamma-knife behandeling heeft als risico dat de kans op het krijgen van een bloeding in de eerste jaren nog aanwezig blijft.
Voor deze behandeling werken wij samen met het Gamma-knife centrum van het Elisabeth-Tweesteden ziekenhuis in Tilburg.

Combinatiebehandeling

Bij  ingewikkelde AVMs is het soms nodig om verschillende behandeltechnieken te combineren. 

Sluit de enquête
Geef uw mening over de website, of vertel ons hoe wij onze website kunnen verbeteren.
De volgende links voor privacy en servicevoorwaarden behoren tot de reCAPTCHA-plugin van Google.